AW Studio Kosmetyczne

Starzenie się skóry to proces nieodwracalny, którego nie da się uniknąć. Skóra z biegiem czasu traci swoją jędrność i elastyczność w związku ze zmniejszeniem się gęstości włókien kolagenowych, utratą wody, mają też miejsce zaburzenia struktury jej warstwy lipidowej. Pierwsze objawy starzenia się skóry widoczne są już po 25 roku życia. Pojawiają się wtedy pierwsze zmarszczki, przebarwienia czy widoczne naczynka.

Najmniej inwazyjnym zabiegiem, który zapewnia widoczne efekty w walce ze starzeniem się skóry jest fotoodmładzanie. Jest to zabieg pozwalający opóźnić procesy starzenia i zredukować ich skutki. Zabieg fotoodmładzania skóry polega na naświetlaniu wybranego obszaru ciała przez światło mające niską gęstość energii. Ma to na celu mobilizację głębszych warstw skóry do produkcji włókien kolagenowych oraz pobudzenie produkcji hemoglobiny i melaniny.

Odbudowanie struktury kolagenu w skórze pozwala jej odzyskać jędrność, sprężystość, zapewnia jej prawidłowe nawilżenie oraz spłycenie istniejących zmarszczek. Pobudzenie produkcji hemoglobiny wpływa na redukcję liczby rozszerzonych naczynek, natomiast wydzielana obficiej melanina odpowiada za zmniejszenie się ilości przebarwień na skórze.

Fotoodmładzanie jest zabiegiem, który wykonuje się w kilku seriach. Najlepsze rezultaty osiąga się zazwyczaj po 3 lub nawet 5 spotkaniach z kosmetyczką. Fotoodmładzanie skóry w Lublinie oferuje A.W. Studio Kosmetyczne. Wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt gwarantują znakomity efekt końcowy zabiegu.