BespokeGlass

Szklane balustrady to jedna z niewielu form zabezpieczeń, które oprócz ochrony przed niebezpieczeństwem, są formą zdobienia wnętrz. Zamontowane przy krawędzi zwykle prezentują się zjawiskowo, co nie umniejsza ich walorów zabezpieczających. Szklane balustrady pasują do każdego rodzaju wnętrz. Są proste, uniwersalne i jednocześnie niebanalne i zjawiskowe.

Ostatnie lata to czas modnego minimalizmu i innych nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, w które szklane balustrady wpisują się idealnie. Zabezpieczają krawędzie balkonów, tarasów i schodów, chroniąc ludzi przed wypadkiem. Montaż szklanych balustrad to zadanie dla profesjonalistów. Najlepiej wybrać szklarzy, którzy mają doświadczenie w tego rodzaju pracach. Dodatkowo szklane balustrady warto zaplanować już na etapie projektowania wnętrza, ponieważ dostępne są różne sposoby montażu szkła: za pomocą zaciskowych łączników, z wierceniem otworu w szkle, wykorzystując rotule, montaż liniowy wzdłuż krawędzi. Balustrady umieszczane wewnątrz budynków wykorzystują zwykle montaż liniowy z dolną listwą lub mocowania punktowe z niewielkimi rotulami ze stali nierdzewnej.

Punktowe przytwierdzanie szkła doskonale sprawdza się przy balustradach montowanych do biegu schodów. Montaż liniowy wykonywany jest wyłącznie na płaskich powierzchniach, ponieważ za stabilność konstrukcji odpowiada dolna listwa ze specjalnie dobieraną uszczelką. Sposobów montażu balustrad szklanych jest wiele, a najlepsze firmy stosują przede wszystkim opracowane i sprawdzone metody. Istotną kwestią jest jakość wykorzystanych podzespołów, ponieważ ma to ogromny wpływ na całą konstrukcję. Stosowanie dobrej jakości elementów to gwarancja bezpieczeństwa. Interesującym aspektem jest również budowa samego szkła używanego do tworzenia balustrad. Składa się z dwóch tafli hartowanego szkła, które są sklejone specjalną folią. Dzięki temu nawet po stłuczeniu szyba nie rozpada się na drobne elementy.