Skuteczna forma zabezpieczenia się przed nadmiernym hałasem przy sprzątaniu

Zatyczki do uszu 3M to skuteczna forma zabezpieczenia się przed nadmiernym hałasem. Ochrona słuchu to istotny element BHP w wielu zakładach pracy, w których obecne są głośne maszyny i urządzenia. Zatyczki 3M umożliwiają szczelne zamknięcie przewodu słuchowego, co w znacznym stopniu ogranicza docieranie do wnętrza ucha dźwięków z zewnątrz.

Dwa główne rodzaje zatyczek do uszu M3 to jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Te drugie mają kształt nadany im na etapie produkcji. Zwykle mają uniwersalną formę, która doskonale dopasowuje się do praktycznie każdego przewodu słuchowego. Bardzo rzadko zdarza się, aby zatyczki 3M nie pasowały do czyjegoś ucha. Jednorazowe zatyczki należy zrolować i umieścić wewnątrz przewodu słuchowego. Tam zostaną rozprężone, zapewniając szczelne wypełnienie. Zapewniają wtedy ochronę przed wyższymi wartościami dźwięku, dlatego są polecane osobom pracującym w głośnym otoczeniu. Osoby narażone na umiarkowany hałas mogą z powodzeniem chronić słuch modelami wielokrotnego użytku.

Firma 3M zatyczki jest jednym z liderów na rynku wyposażenia służącego ochronie słuchu. Wysoka jakość wykonania, zastosowanie bezpiecznych i przyjaznych materiałów sprawiają, że z zatyczek można bezpiecznie korzystać nawet przez wiele godzin dziennie. Stosowane przy ich produkcji materiały są przyjazne dla skóry i nie powinny powodować żadnych problemów zdrowotnych, zobacz też maska 3m 7500 – http://aciro.pl/3m-7502-polmaska-serii-7500.html, skutecznie chroni.

Odpowiedni model zatyczek 3M powinien być dobrany indywidualnie przez pracownika, ponieważ dostępne są ich różne rodzaje, poznaj też rękawice Ansel. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na poziom panującego w miejscu pracy hałasu oraz jego typ. Jeśli nie jest on ciągły warto rozważyć wybór zatyczek do uszu na specjalnym pałąku lub sznureczku. Wtedy można szybko wyjąć i włożyć zatyczki 3M w zależności od potrzeb.