Kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej

Ten produkt znajduje zastosowanie w takich miejscach, o których już w trakcie wykonywania projektu wiadomo, że będą narażone na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych lub też kontakt z kwasem. Z tego powodu są często stosowane w takich miejscach, jak oczyszczalnie ścieków i zakłady przemysłowe. Mogą pełnić rolę stopni schodowych lub drabin w miejscach narażonych na silny upał lub bardzo niską temperaturę. Warto podkreślić, że są odporne na działanie rdzy.

Użycie krat w miejscach narażonych na silny, negatywny wpływ warunków zewnętrznych gwarantuje zarówno stabilność konstrukcji, jak również bezpieczeństwo osób pracujących w tym miejscu. Kraty pomostowe spotykamy jednak nie tylko w budynkach przemysłowych. Czasem trzeba dosłownie spojrzeć pod nogi. To właśnie z nich wykonuje się często zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych. Istnieje jeszcze jedna możliwość ich zastosowania, w tym przypadku użycie ich znacznie ułatwia funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Chodzi o podjazdy, z których korzystają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Kraty Wema nierdzewne mogą być zgrzewane. W tym przypadku mamy do czynienia z płaskownikiem oraz prętem gładkim. Są one zawsze produkowane pod wymiar, według wytycznych otrzymanych od klienta. Grubość płaskowników nośnych wynosi maksymalnie 5 mm. Pręty natomiast mają szerokość 6 mm. Produkowane są również kraty nierdzewne prasowane, które nazywa się też wciskanymi. Nazwa ma związek z tym, jak powstają. Najpierw następuje wprasowanie płaskowników nośnych, a następnie łączone są one z płaskownikami poprzecznymi, które na potrzeby procesu produkcji układa się pod kątem prostym. Klient może również zdecydować się na zamówienie krat antypoślizgowych. Tworzą je płaskowniki seratowane, pomiędzy którymi umieszcza się pręt mający okrągły kształt. Dzięki temu oczko kraty zostaje zagęszczone. Stąd wynikają właśnie wspomniane właściwości antypoślizgowe. Kolejnym rodzajem krat nierdzewnych są te, które nazywamy kartonowymi. Stosowane są w tych miejscach, gdzie spodziewany jest duży ruch. Mogą być np. elementem konstrukcji balkonu.

Jesteś zainteresowany zamówieniem krat stalowych, które będą odporne na korozję i działanie kwasu? Chcesz, aby był to produkt najwyższej jakości? Zapoznaj się z ofertą firmy Giterpol.