Namiot dachowy Land Rover

Można biwakować na wiele różnych sposobów. Jeden z nich polega na wykorzystaniu namiotu dachowego. W Polsce nie jest to wciąż zbyt popularne, szybko jednak się to zmienia. Z roku na rok odnotowywane jest coraz większe zainteresowanie namiotami dachowymi.

Wpływ na to mają również osoby prowadzące blogi podróżnicze oraz portale internetowe poświęcone turystyce. Coraz częściej można tam trafić na artykuły poświęcone namiotom dachowym, w tym również marki Land Rover. Dlaczego warto zastanowić się nad zabraniem ze sobą w podróż takiego właśnie namiotu? Przede wszystkim chodzi o komfort. Zwykły namiot musi zostać umieszczony na ziemi, a warunki nie zawsze temu sprzyjają. Jeżeli np. w miejscu, w którym planujesz nocować na krótko przed Twoim przyjazdem padał intensywny deszcz, namiot będzie musiał zostać postawiony na błotnistym podłożu. Ten problem znika, jeżeli zastosujesz rozwiązanie, któremu poświęcony jest ten artykuł – zobaczcie też: namiot dachowy land rover.

Namiot rozkładany na dachu samochodu to gwarancja braku kontaktu z ziemią. Bardzo łatwo jest go rozłożyć, zajmuje to zwykle kilka minut. Istnieją również takie modele namiotów dachowych, które można rozłożyć w kilkanaście sekund. Dla wielu osób największą atrakcją takiego rozwiązania są ładne widoki, jakie można podziwiać z namiotu znajdującego się na dachu samochodu. Na pewno są one ładniejsze, niż gdybyś wyglądał z namiotu umieszczonego na poziomie gruntu. Warto również wspomnieć o tym, że unikasz w ten sposób ryzyka nocnego spotkania ze zwierzętami, takimi jak dzik, lis czy też błąkający się po okolicy bezpański pies. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo tego, że do wnętrza namiotu dostaną się mrówki. Namioty dachowe można podzielić na dwie grupy: softshell i hardshell. W tym pierwszym przypadku należy się spodziewać pewnej głośności w trakcie podróży. Nie będzie to oczywiście hałas uniemożliwiający skupienie się kierowcy na prowadzeniu pojazdu, ale trudno będzie go do końca zignorować. Takie rozwiązanie zalecane jest wtedy, gdy podróż będzie odbywać się głównie drogami lokalnymi i nie będzie rozwijana w jej trakcie duża prędkość. Mako56 poleca namiot dachowy Land Rover.