Skuteczne odzyskiwanie prowizji bankowych od banków

Każdy, kto spłacał zobowiązanie finansowe zaciągnięte w banku na pewno już wie, czym jest prowizja bankowa. Jest to nieodłączny element procedury związanej z braniem kredytu. Można opłacić ją od razu w momencie, gdy otrzymamy pożyczkę.

Jest również możliwe doliczenie jej do kwoty kredytu. Wtedy jej spłata nastąpi w ratach. Wszystko zależy od sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się kredytobiorca. Jeżeli może on sobie pozwolić na dokonanie tej opłaty od razu i nie wiąże się to z pojawieniem się u niego kłopotów finansowych, tak właśnie robi. Obecnie banki praktycznie zaprzestały pobierania prowizji przygotowawczej. Młodsi klienci instytucji finansowych być może w ogóle nie znają już takiego terminu. Była to opłata, której naliczanie tłumaczono koniecznością poniesienia przez bank kosztów związanych z przygotowaniem umowy z klientem.

Na szczęście dziś nie jest to już praktykowane i jest to z pewnością znakomita wiadomość dla wszystkich osób planujących wzięcie pożyczki. Czy jest możliwe odzyskanie prowizji bankowej lub chociaż jej znacznej części? Przed 2011 rokiem nie można było na to liczyć. Wtedy jednak weszła w życie ustawa o kredycie konsumenckim. W przypadku spłacenia kredytu przed terminem, który widoczny jest w treści umowy z instytucją finansową, można ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. Nie oznacza to jednak wcale tego, że droga do otrzymania tych pieniędzy jest łatwa. Często rozpoczęcie starań wiąże się z koniecznością wejścia na drogę sądową. Bez wsparcia doświadczonego adwokata możesz sobie nie poradzić – zobacz zwrot prowizji od pożyczki.

Prawnik doskonale orientuje się w temacie zwrotu prowizji bankowej i jest w stanie przewidzieć wszystkie posunięcia banku w danej sprawie. Tak się bowiem składa, że instytucje finansowe zwykle robią wszystko to, co mogą, aby zniechęcić osobę starającą się o zwrot prowizji do podejmowania dalszych czynności w tym kierunku. Zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego. Uzyskasz w ten sposób więcej informacji na temat możliwości współpracy z naszą firmą.