Wąż ogrodowy, jaki wybrać do ogrodu?

Wąż ogrodowy powinien znajdować się w każdym przydomowym ogrodzie. Spełnia on wiele istotnych funkcji. Dzięki niemu nie tylko podlejesz trawnik, ale również umyjesz auto i doprowadzisz kostkę brukową do stanu idealnej czystości.

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu węża ogrodowego weź pod uwagę kilka ważnych czynników. Istotne jest to, jaką długość ma Twoja działka. Musisz wiedzieć jaka jest odległość pomiędzy źródłem poboru wody, a tym punktem ogrodu, który jest najdalej wysunięty. Na wszelki wypadek należy doliczyć do tej wartości około 2 metry zapasu. Nad szerokością węża ogrodowego również należy się przez chwilę zastanowić. Im dłuższą drogę ma do pokonania woda, tym mniejsze jest jej ciśnienie, gdy dociera do otworu wylotowego. Jeżeli jesteś właścicielem ogrodu mającego niezbyt dużą powierzchnię, w zupełności powinien wystarczyć wąż o szerokości 0.5 cala. Jeśli jest to większa powierzchnia, należy zakupić wąż posiadający większą średnicę.

Nie jesteś pewien tego, jaką decyzję podjąć? Skonsultuj się z przedstawicielem sklepu, w którym planujesz dokonać zakupu lub poszukaj informacji na na portalach internetowych, które zajmują się tematem pielęgnacji ogrodu. Kolejna istotna kwestia to materiał, z którego wąż został wykonany. Jeżeli jest to jedna warstwa PCV lub dwie, produkt ten zapewne będzie cechował się atrakcyjną ceną. Jeśli będzie ich więcej, wzrośnie również cena produktu. Im więcej warstw PCV, tym większa trwałość węża.

Można również trafić w ofercie sklepów sprzedających tego typu produkty na wąż, który został zrobiony z kauczuku. Nowoczesne modele cechują się tym, że nie przepuszczają światła słonecznego. Skutecznie zapobiega to rozwijaniu się w ich wnętrzu glonów, które mają niekorzystny wpływ na rośliny z przydomowego ogrodu. Koniecznie poszukaj również informacji na temat odporności na ciśnienie tego modelu, który planujesz kupić. Warto wiedzieć, przy jakim ciśnieniu istnieje realne ryzyko uszkodzenia węża.

Sklep Zielone Hobby poleca węże ogrodowe Cellfast. Jest to polska firma, która istnieje już od ponad 30 lat. Obecnie jest to wiodący producent węży, które wykorzystywane są w ogrodach. Decydując się na zakup takiego produktu możesz być pewien, że będzie on cechował się wysoką jakością wykonania. Potrzebujesz więcej informacji, aby podjąć decyzję o zakupie? Zadzwoń lub napisz.