Piękna biżuteria celtycka i nordycka

Biżuteria towarzyszy ludzkości od tysięcy lat i zapewne pozostanie z nami na długo. Obecnie dostęp do niej jest powszechny dzięki zastosowaniu sztucznych materiałów przez producentów ozdób. Wśród nich można wymienić stal chirurgiczną.

Wiele osób lubiących nosić biżuterię interesuje się historią. Jednym z tych starożytnych ludów, które wzbudzają ogromne zainteresowanie są Celtowie. Napisano o nich wiele książek, na ich temat kręci się filmy. Chociaż wiemy o nich całkiem sporo, wciąż istnieją jeszcze nieodkryte tajemnice związane z tą kulturą. Biżuteria celtycka ma duże grono fanów. Chętnie noszą oni bransoletki, pierścionki i naszyjniki ozdobione celtyckimi motywami. Jednym z nich jest Kocioł. Pierwszym skojarzeniem z tym przedmiotem będzie z pewnością ciepło domowego ogniska i smak przygotowywanych w nim potraw. Wykorzystywany był również do kąpieli, jak również do przenoszenia w nim wody.

Oprócz praktycznych zastosowań istniały również magiczne. Kocioł był wykorzystywany podczas wróżenia. Kolejnym symbolem, o jakim warto wspomnieć jest Awen. Przedstawia on oświecenie. Niektórzy fani teorii alternatywnych, inaczej zwanych spiskowymi dopatrują się w tym symbolu wizerunku pojazdów kosmicznych. Jest to daleko idąca interpretacja. Najlepiej byłoby, aby na razie pozostała w sferze alternatywnej. Koniecznie należy wspomnieć o krzyżu celtyckim symbolizującym słońce. Przetrwał on czasy wierzeń celtyckich. W czasie chrystianizacji tych regionów, które zamieszkiwali przedstawiciele tej kultury (np. Irlandii) misjonarze początkowo zezwalali na wykorzystywanie tego symbolu w charakterze krzyża chrześcijańskiego. Miało to na celu zachęcenie miejscowej ludności do przyjęcia nowej dla nich wiary. Wielbiciele tajemnic historycznych z pewnością zwrócą uwagę na symbol o nazwie Cernunnos. Niewiele wiemy o tym bogu czczonym przez Celtów. Zawsze przedstawiany jest w pozycji siedzącej, na głowie ma poroże kojarzące się z tym, które posiada jeleń. Planujesz zakup biżuterii celtyckiej? Odwiedź stronę gentarus.com!