Panele słoneczne Trójmiasto – Sopot

Fotowoltaika to obecnie gorący temat w mediach. Praktycznie codziennie można znaleźć informacje na jej temat na popularnych portalach internetowych.

Również w telewizji często wspomina się w ostatnich latach o fotowoltaice. Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie instalują na terenie należących do nich posesji panele słoneczne. Ten trend nie tylko nie słabnie, ale wydaje się mieć coraz większy zasięg. Panele fotowoltaiczne coraz częściej spotykamy również w Sopocie. Każdy użytkownik takiej instalacji może określić się mianem prosumenta. Jednocześnie produkuje i wytwarza energię. Jak zbudowany jest panel słoneczny?

Jego najważniejszym elementem jest ogniwo fotowoltaiczne. Kolejny z elementów to licznik dwukierunkowy. Jak słusznie wskazuje na to jego nazwa mierzy on zarówno ilość wyprodukowanego prądu, jak i pobranej energii. Falownik to kolejna ważna część instalacji. Przekształca prąd stały wytwarzany przez panele słoneczne w prąd zmienny, który jest wykorzystywany w gospodarstwach domowych. Ogniwo fotowoltaiczne może być wykonane z dwóch rodzajów krzemu- monokrystalicznego i polikrystalicznego. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z wysoką sprawnością takiej instalacji. Minusem jest jednak wysoka cena tego rodzaju ogniw. Jeżeli zdecydujesz się na drugą z wymienionych opcji, to możesz być pewien, że cena będzie korzystna. Sprawność będzie za to na niższym poziomie.

Może się zdarzyć, że panele wytworzą więcej energii, niż potrzebuje gospodarstwo domowe, które z nich korzysta. Wtedy prąd trafia do sieci elektrycznej. Jeżeli ma miejsce sytuacja, w której wyprodukowana zostanie zbyt mała ilość energii, następuje pobór prądu z sieci. Zalecane jest przeprowadzenie obliczeń mocy instalacji fotowoltaicznej na etapie planowania inwestycji. Mieszkasz w Sopocie? Jesteś zainteresowany tematem OZE (Odnawialne Źródła Energii) i planujesz montaż paneli słonecznych na dachu należącego do Ciebie budynku? Zapoznaj się z ofertą firmy HELIUS ENERGIA.

Działała ona przez pewien czas na trudnym rynku skandynawskim. Zgromadzone w ten sposób doświadczenie wykorzystuje w Polsce. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego – panele słoneczne Sopot.