Ramy do obrazów wprost od producenta

Podziwiając obraz nie zawsze zwracamy uwagę na to, w jaką ramę został oprawiony. Niektórym może się wydawać, że nie ma to żadnego znaczenia. Tymczasem wcale tak nie jest.

Rama jest nieodłącznym elementem obrazu i ma wpływ na to, jak odbierane jest dzieło sztuki przez osoby oglądające je. Istnieje tutaj kilka zasad powszechnie uznawanych za obowiązujące. Z pewnością znają je osoby studiujące na uczelniach artystycznych. Jednym z zaleceń jest umieszczanie dzieł przedstawiających krajobraz w bogato zdobionych, złoconych ramach.

Duże znaczenie ma także to, ile lat ma obraz. Im starsze dzieło, tym więcej powinno być zdobień na ramie. W przypadku najnowszych dzieł należy z tego zrezygnować. Obrazy reprezentujące takie kojarzące się z nowoczesnością style, jak abstrakcja i sztuka współczesna po prostu nie wyglądają zbyt dobrze w zestawieniu z ramą nawiązującą swoim wyglądem do dawnego malarstwa. Istotne jest również to, jakich kolorów użył autor obrazu. Dominują ciepłe barwy? To oznacza, że również w przypadku ramy należy pomyśleć o ciepłej tonacji. Kolejny element, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę to miejsce, w którym zostanie umieszczone dzieło sztuki. Obraz reprezentujący nurt sztuki nowoczesnej będzie znakomicie prezentował się na ścianie mającej jasny kolor. Więcej szczegółów znajdziesz na tych portalach internetowych, które zajmują się takimi tematami, jak malarstwo. Poszukujesz producenta ram do obrazów – tu rama na wymiar? Chcesz, aby był to profesjonalista, który doskonale orientuje się w temacie sztuki?

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Ostateczny wygląd ramy zawsze zależy od życzeń Klienta. Ze swojej strony mogę zaoferować profesjonalną poradę dotyczącą tego, jaka rama będzie najlepsza w przypadku obrazu, który Klient chce oprawić. Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przeze mnie usług.