Testy na Covid w tym PCR – małopolska, Rzeszów

Dzięki metodzie genetycznej o nazwie RT-PCR można dowiedzieć się, czy poddająca się testowi osoba jest nosicielem wirusa SARS-CoV-2. Mamy tutaj do czynienia z procedurą, która jest rozłożona na kilka etapów. Wyniki przeprowadzonych testów charakteryzują się wysoką precyzją.

Wpływ na wynik mają takie czynniki, jak czas pobrania próbki i sposób, w jaki to zrobiono. Istotne jest również to, jak wyglądał transport próbki do laboratorium i w jaki sposób pracujący w nim specjaliści dokonali analizy pobranego materiału.

Należy podkreślić, że test RT-PCR zapewnia wykrycie wirusa także wtedy, gdy nie pojawiły się jeszcze objawy. O tym, że są nosicielami wirusa mogą dowiedzieć się dzięki tej metodzie genetycznej również te osoby, które przechodzą chorobę bez żadnych objawów lub gdy są one skąpe. Wbrew informacji, która często pojawia się w internecie w trakcie badania nie może dojść do jakiegokolwiek uszkodzenia mózgu. Prawdą jest, że pobieranie wymazu nie jest zabiegiem, który można zaliczyć do przyjemnych. Należy jednak wiedzieć, że jest to badanie w pełni bezpieczne dla osoby, która mu się poddaje. Każdy, kto chce przeprowadzić test RT-PCR powinien odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Powinien być on przeprowadzony w godzinach porannych, na czczo. Nie należy myć wcześniej zębów lub stosować jakichkolwiek płynów stosowanych w ramach dbania o higienę jamy ustnej. Niewskazane jest również palenie papierosów przed zabiegiem. Wyniki testu są najczęściej znane w ciągu doby od chwili jego wykonania. Mieszkasz w Rzeszowie lub jego bliskich okolicach i jesteś zainteresowany możliwością poddania się testowi RT-PCR? Skontaktuj się z centrum genetycznym OncoGenLab.