Olej rydzowy wpływa korzystnie na wzrok.

W Polsce działa wiele olejarni. Nie każda jest jednak firmą rodzinną, jak to jest w przypadku tej o nazwie Olo-Vita. Osoba aktualnie kierująca tym przedsiębiorstwem zdecydowała się na przejęcie go po spędzeniu kilkunastu lat w korporacji.

W jej rodzinie znajdują się osoby, które od lat zajmują się produkcją oleju tłoczonego na zimno. Kierująca firmą miała więc od kogo się uczyć. Obecnie olejarnia Olo-Vita posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Jednym z oferowanych przez nią produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów jest olej rydzowy tłoczony na zimno.

Co konkretnie oznacza to, że jest wytwarzany właśnie w taki sposób? Produkcja oleju na zimno to proces mechaniczny. Ziarna zgniatane są przez specjalnie do tego celu zaprojektowaną maszynę, co pozwala na uzyskanie oleju. Nasiona nie są podgrzewane przed rozpoczęciem procesu. Gwarantuje to zachowanie wszystkich korzystnych dla ludzkiego zdrowia właściwości tego produktu. Jedną z tych jego odmian, które cieszą się dużym zainteresowaniem jest olej rydzowy. Jego nazwa może kojarzyć się wielu osobom z grzybami. Nie jest to jednak właściwy trop. Olej ten powstaje z nasion lnianki siewnej.

To roślina z rodziny kapustowatych. Znana jest z tego, że ma niskie wymagania glebowe. Rośnie w takich warunkach, w których nie poradziłoby sobie wiele innych gatunków roślin. Jeśli chodzi o nasz kraj plantacje o największej powierzchni znajdziemy w Wielkopolsce. Być może taka jest geneza nazwy miejscowości Rydzyna. Olej rydzowy tłoczony na zimno zawiera wiele substancji, które są korzystne dla naszego zdrowia. 90% jego składu to nienasycone kwasy tłuszczowe, których ludzki organizm potrzebuje do tego, aby prawidłowo funkcjonować. Olej rydzowy wpływa korzystnie na wzrok.

Dzięki niemu fotoreceptory znajdujące się w siatkówce oka pracują bardziej wydajnie. Planujesz zakup takiego produktu? Powinna Cię zainteresować oferta rodzinnej olejarni Olo-Vita. Zapoznaj się z tym, co ma ona do zaproponowania odwiedzając jej stronę internetową https://sklep.olo-vita.eu/pl/c/OFERTA/13.